Dziś wiele osób zainteresowanych uprawianiem płetwonurkowania często zastanawia się czy nie można tej sztuki zdobywać w oparciu o lekturę podręczników i poradników.  
Kontakt z nami

Kontakt

Czytanie gazet nurkowych oraz najzasobniejszego w informację medium czyli internetu nie wystarczy. Zainteresuj się kursem nurkowania - tylko na nim zdobędziesz najbardziej aktualną praktyczną wiedzę jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach. A jeśli nie lubisz nurkować i się moczyć to najlepsze dla Ciebie będzie żeglarstwo, bojery lub kite surfing na lądzie.

To tylko początek wtajemniczania w sztukę nurkowania. Resztę wiedzy o nurkowaniu przeczytasz na naszym blogu - a jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, pamiętaj, że są kluby i centra nurkowe, które czekają na takich jak Ty.

Okiem reportera

hobby

rozrywka

czas wolny

sport

Pilates - idealne ćwiczenia na zgrabną sylwetkę

Co to jest pilates?
Pilates jest to zestaw ćwiczeń stworzony przez Niemca Josefa Pilatesa. Celem ich miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich partii mięśniowych ciała. Tajniki pilates kryją się w tym, że bez forsownych ćwiczeń pozwalają poprawić kondycję, zrzucić zbędne kilogramy oraz wyrzeźbić smukłą sylwetkę.

Pilates w świetny sposób łączy elementy gimnastyki, tai-chi, jogi i baletu. Ćwiczenia odbywają się przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce. Ruchy choć powolne są zarazem precyzyjne, ponieważ pobudzają nie tylko duże mięśnie, ale również te mniejsze, głębiej położone, wzmacniając je, rozluźniając i naprężając. Bardzo ważną rzeczą jest oddech, który współgra z każdym wykonywanym ćwiczeniem.

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom i ogromnemu zainteresowaniu formą ćwiczeń pilates organizowane są w całym kraju kurs na instruktora pilates. Cieszą się one nie mniejszym zainteresowaniem niż szkolenia fitness. Celem szkoleń jest przygotowanie kursantów do prowadzenia samodzielnych zajęć grupowych dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych oraz zapoznanie się z ćwiczeniami, które można wykorzystać w terapii indywidualnej osób z dolegliwościami kręgosłupa i stawów.

Każdy kurs instruktorski pilates jest zakończony egzaminem. Uprawnia on do pracy między innymi w klubach sportowych, rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu i rekreacji, placówkach wypoczynku, na obozach i koloniach, prowadzenia ćwiczeń w szkołach w ramach lekcji wychowania fizycznego. Absolwent może również założyć własną szkółkę w formie działalności gospodarczej i prowadzić zajęcia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Po zaliczonym kursie wydawana jest stosowna legitymacja instruktora o specjalności pilates.

Opublikowany przez Marek Kowal | 2016/10/19


Rozrywka Czas wolny Hobby Czas Fotografia Imprezy Wesela
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3