Okiem reportera

wesela

eventy

zabawy

ślub

fotografia

hobby

czas wolny

rozrywka

Przygotowania do zdjęć ślubnych

Zdjęcia ślubne są jedną z najpiękniejszych pamiątek z tej wyjątkowej ceremonii. Zdecydowanie to właśnie do zdjęć wracamy chętniej, niż do długiego i monotonnego filmu z wesela.
Jeśli chcemy rozwinąć się w tej branży i pracować jako profesjonalny fotograf ślubny, warto postarać się nabyć najpierw parę kluczowych umiejętności, które pozwolą nam na zbudowanie ciekawego i oryginalnego portfolio.
Dobre portfolio i ciekawa, merytorycznie przygotowana strona internetowa pozwoli nam przyciągnąć w przyszłości wielu klientów.

Przygotowanie do fotografii ślubnych

Zdjęcia w kościele muszą być solidnie przygotowane - w trakcie ich robienia fotograf (dostępny np. na tej stronie) musi być przede wszystkim niezwykle czujny, aby nie przegapić żadnego, ważnego momentu tej ceremonii. Przed tym wydarzeniem dokładnie sprawdźmy również sprzęt, którego będziemy używać.
Zadbajmy również o swoje oświetlenie - na przykład dodatkowe lampy, ponieważ nie możemy sterować oświetleniem w kościele. Miejmy przy sobie również dodatkowy obiektyw - który pozwoli nam na przykład na wykonanie zdjęcia grupowego, z większą ilością osób na fotografii.

Artystyczne sesje plenerowe

Wiele młodych par w ramach ślubnego pakietu zamawia również sesje ślubne - najczęściej są to sesje plenerowe.
Aby przygotować się do niej, warto najpierw samemu znaleźć parę ciekawych (i nieoklepanych) miejsc w okolicy, w których moglibyśmy zrobić tego rodzaju zdjęcia.
Zadbajmy również o to, aby mieć dobry program graficzny, w którym obrobimy powstałe fotografie. Ważne jednak, aby efekt był naturalny, a retusz jak najmniej widoczny. Zwróćmy również uwagę na kolory - aby były nasycone, ale tym samym jak najbardziej realistyczne.
Ważne, aby skupić ostrość na młodej parze - tło w zdjęciach może być artystycznie rozmyte i niewyraźne. Istotne, aby zdjęcia miały swój niepowtarzalny i nieco romantyczny klimat.

Opublikowany przez Marek Kowal | 2016/09/08


Czas wolny Hobby Rozrywka Czas Drukowanie Eventy Fotografia
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3